مشخصات پروپوزال:
موضوع پروپوزال: رابطه بین استفاده از فضای مجازی و اضطراب و افسردگی در نوجوانان
منابع فارسی و لاتین: دارد/ پرسشنامه ها: دارد
تعداد صفحه: 27 صفحه
نوع فایل: word شماره 172
برای دانلود به ادامه مطلب رجوع کنید...
 

در سپیده دم هزاره سوم، شاهد تحولات شگفت فن آوری و تاثیرات فرهنگی، اجتماعی و حرفه ای ناشی از آن هستیم، انقلاب الکترونیک، انفجار اطلاعاتی و انقلاب رایانه ای تفاوت های کمی و کیفی بسیاری در جهان نسبت به دو دهه با خود همراه آورده است و آن تبدیل جهان به کلبه واحد است. مهمترین فعالیت فن آوری جدید برای برقراری ارتباطات و انتقال اطلاعات در طیفی گسترده است که محدودیتی برای آن نمی توان قائل شد در سراسر کره زمین اینترنت در حال تبدیل شدن به جزیی از زندگی روزمره مردم از جمله، در حرفه روان شناسی و روانپزشکی است. انجمن روان شناسان امریکا نزدیک به 2/1 میلیون دلار برای به روز در آوردن اطلاعات هزینه می کند.

اینترنت همچنین، تاثیر بسیار عمیقی بر میزان دانایی و جهان بینی داشته است. میلیون ها انسان در سراسر دنیا می توانند به راحتی به حجم زیادی از اطلاعات گوناگون به صورت آنلاین دسترسی داشته باشند. همانند، کتابخانه های ملی، اینترنت نیز می تواند اطلاعات فراوان و پراکنده ای را به سرعت ارائه دهد در حال حاضر بیش از 11 میلیون کاربر در ایران مشغول فعالیت، کار و گشت و گذار در دهکده جهانی هستند تکنولوژی و مخصوصاً کامپیوتر و اینترنت علاوه بر مزایایی که دارند بی گمان پدید آورنده مشکلات جدید و یا تشدید کننده مشکلات قدیمی می باشند. ویژگی های منحصر به فرد اینترنت از جمله سهولت دسترسی به آن، 24 ساعته بودن آن، سادگی کار، هزینه پایین، گمنام ماندن کاربران در آن و ... همگی موجب استقبال عظیم مردم در سراسر جهان از آن شده است. این خصوصیات علاوه بر آن که از یک جهت از قابلیت های اینترنت محسوب می شوند، از طرف دیگر از معایب آن نیز شمرده می شوند (امیدوار و صارمی، 1381).

یکی از متغیرهای مورد بررسی در پژوهش حاضر افسردگی است. داده های حاصل از مطالعات همه گیر شناسی، اختلال افسردگی را شایع ترین اختلال روانی گزارش کرده اند (سگال، تیزدل و ویلیامز، 2002). افسردگی نوعی اختلال روانی است که در آن خلق شخص آشفته می شود و قسمت عمده مشکلات سلامت روانی را تشکیل می دهد(روث ، 2000). تحمل بیماری افسردگی برای هیچ کس آسان نیست و منفی اندیشی افراد باعث می شود تا در زندگی روزمره خود دچار مشکل شده و حتی در ارتباط های روزمره خود نیز تحت تاثیر قرار گیرند (گدز، بیلتر و هاتچز ، 2006).

ممکن است ناامیدی های تلخ، انتظارات و تهدیدهای خیالی و غیر واقعی زمینه ساز این بیماری هستند (پولمیوتر ، 1996). نظریه شناختی بیان می کند که اختلال روان شناختی با آشفتگی و نقص در تفکر ارتباط دارد و طبق نظر بک، افراد افسرده به این دلیل افسرده اند که نسبت به خود، جهان و آینده نظر بدبینانه ای دارند (دیویسون، گرینگ و نیل ، 2004).

 

شماره 172


 

20000تومان
Go to top
تمام حقوق این سایت محفوظ می باشد .

مدیریت و سفارش خدمات: 09011853901