تحقیق زیر درباره مدل سروکوال می باشد. و شامل: معرفی مدل سروکوال- مدیریت شکاف های کیفیت- مدل سروکوال اصلاح شده - مروری بر تحقیقات انجام شده - مروری بر تحقیقات انجام شده در گذشته و ... است .
جزئیات بیشتر در ادامه مطلب + دانلود فایل مقاله


پیشینه داخلی و خارجی:
دارد
منابع فارسی:
دارد
منابع لاتین:
دارد
نوع فایل:
Word قابل ویرایش
تعداد صفحه:
31 صفحه
کد:
08 md


فهرست عناوین و قسمتی از این مقاله:

تحقیق زیر درباره مدل سروکوال می باشد. و شامل: معرفی مدل سروکوال- مدیریت شکاف های کیفیت- مدل سروکوال اصلاح شده - مروری بر تحقیقات انجام شده - مروری بر تحقیقات انجام شده در گذشته- منابع و مآخذ- منابع فارسی- منابع لاتین.

سروکوال (SERVQUAL) برگرفته از Service Quality یا کیفیت خدمات است. سروکوال یک مقیاس چندعاملی است که برای سنجش ادراک مشتری از کیفیت خدمات یک سازمان خدماتی یا خرده فروشی استفاده می شود. مقیاس سروکوال از مشهورترین روشهای اندازه گیری کیفیت خدمات بوده که توسط پاراسورامان، بری و زیتمل به وجود آورند. شروع کار آنها مربوط به تصویب رسید تا آن زمان (1985) آنها توانسته بودند یافته های خود را در سطح صنایع خدمات همچونهتلداري، بیمه، کارت های اعتباری، مخابرات راه دور، تعمیر و نگهداری، بروکرهای ایمنی و شرکت های حمل ونقل جاده ای آزمایش کنند. این طیف وسیع از صنایع خدماتی، عمق کار آنها را نشان داده و اعتبار نتایج پیشنهادی آنها را مشخص می کند. (صفائیان، 1383) آنها به منظور انجام این طیف وسیع تحقیق ها، گروه های مصاحبه ای متعددی را با مشتریان، کارمندان، مدیران و نیروهای خط مقدم صنایع مذکور انجام دادند که باعث شد مطالعات آنها کاملاً عملی باشد و نتایج بدست آمده نیز اکنون جنبۀ کاملاً کاربردی دارد.


8000تومان
Go to top
تمام حقوق این سایت محفوظ می باشد .

مدیریت و سفارش خدمات: 09011853901