01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg
مشخصات پروپوزال:
موضوع پروپوزال: رابطه بین استفاده از فضای مجازی و اضطراب و افسردگی در نوجوانان
منابع فارسی و لاتین: دارد/ پرسشنامه ها: دارد
تعداد صفحه: 27 صفحه
نوع فایل: word شماره 172
برای دانلود به ادامه مطلب رجوع کنید...
 

در سپیده دم هزاره سوم، شاهد تحولات شگفت فن آوری و تاثیرات فرهنگی، اجتماعی و حرفه ای ناشی از آن هستیم، انقلاب الکترونیک، انفجار اطلاعاتی و انقلاب رایانه ای تفاوت های کمی و کیفی بسیاری در جهان نسبت به دو دهه با خود همراه آورده است و آن تبدیل جهان به کلبه واحد است. مهمترین فعالیت فن آوری جدید برای برقراری ارتباطات و انتقال اطلاعات در طیفی گسترده است که محدودیتی برای آن نمی توان قائل شد در سراسر کره زمین اینترنت در حال تبدیل شدن به جزیی از زندگی روزمره مردم از جمله، در حرفه روان شناسی و روانپزشکی است. انجمن روان شناسان امریکا نزدیک به 2/1 میلیون دلار برای به روز در آوردن اطلاعات هزینه می کند.

اینترنت همچنین، تاثیر بسیار عمیقی بر میزان دانایی و جهان بینی داشته است. میلیون ها انسان در سراسر دنیا می توانند به راحتی به حجم زیادی از اطلاعات گوناگون به صورت آنلاین دسترسی داشته باشند. همانند، کتابخانه های ملی، اینترنت نیز می تواند اطلاعات فراوان و پراکنده ای را به سرعت ارائه دهد در حال حاضر بیش از 11 میلیون کاربر در ایران مشغول فعالیت، کار و گشت و گذار در دهکده جهانی هستند تکنولوژی و مخصوصاً کامپیوتر و اینترنت علاوه بر مزایایی که دارند بی گمان پدید آورنده مشکلات جدید و یا تشدید کننده مشکلات قدیمی می باشند. ویژگی های منحصر به فرد اینترنت از جمله سهولت دسترسی به آن، 24 ساعته بودن آن، سادگی کار، هزینه پایین، گمنام ماندن کاربران در آن و ... همگی موجب استقبال عظیم مردم در سراسر جهان از آن شده است. این خصوصیات علاوه بر آن که از یک جهت از قابلیت های اینترنت محسوب می شوند، از طرف دیگر از معایب آن نیز شمرده می شوند (امیدوار و صارمی، 1381).

یکی از متغیرهای مورد بررسی در پژوهش حاضر افسردگی است. داده های حاصل از مطالعات همه گیر شناسی، اختلال افسردگی را شایع ترین اختلال روانی گزارش کرده اند (سگال، تیزدل و ویلیامز، 2002). افسردگی نوعی اختلال روانی است که در آن خلق شخص آشفته می شود و قسمت عمده مشکلات سلامت روانی را تشکیل می دهد(روث ، 2000). تحمل بیماری افسردگی برای هیچ کس آسان نیست و منفی اندیشی افراد باعث می شود تا در زندگی روزمره خود دچار مشکل شده و حتی در ارتباط های روزمره خود نیز تحت تاثیر قرار گیرند (گدز، بیلتر و هاتچز ، 2006).

ممکن است ناامیدی های تلخ، انتظارات و تهدیدهای خیالی و غیر واقعی زمینه ساز این بیماری هستند (پولمیوتر ، 1996). نظریه شناختی بیان می کند که اختلال روان شناختی با آشفتگی و نقص در تفکر ارتباط دارد و طبق نظر بک، افراد افسرده به این دلیل افسرده اند که نسبت به خود، جهان و آینده نظر بدبینانه ای دارند (دیویسون، گرینگ و نیل ، 2004).

 

شماره 172


 

20000تومان

 

 
 

 
و
فروش ویژه
ویژه کاربرانی که به چندین فایل نیاز دارند

با سلیقه خود چندین فایل دلخواه از سایت گلچین کنید و دانلود کنید فقط ؟ تومان ...

هر فایل دلخواه (پروپوزال، مبانی نظری، پرسشنامه ، پاورپوینت، مدل تحقیق و...)

برای اطلاعات بیشتر و سفارش کلیک کنید


هر سوالی دارید بپرسید:
انتخاب تخصصی جدیدترین موضوعات، و تنظیم تخصصی پروپوزال روانشناسی و مشاوره و علوم تربیتی:
مشاور:ایران پژوهش
شماره تماس: 09011853901
 


 

  نکته مهم: تمامی پروپوزال های این سایت همه موارد زیر را داراست:

بيان مسأله (تشريح ابعاد، حدود مسأله ، معرفي دقيق مسأله، بيان جنبه هاي مجهول و مبهم و متغير هاي مربوط به پرسش هاي تحقيق ، منظور تحقيق ) :

اهمیت و ضرورت:

سوابق مربوط ( بیان مختصر سابقه تحقیقات انجام شده درباره موضوع و نتایج به دست آمده در داخل و خارج از کشور نظرهای علمی موجود درباره موضوع تحقیق ) :

پژوهش های داخلی:

پژوهش های خارجی:

فرضیه ها ( هر فرضیه به صورت یک جمله خبری نوشته شده است .) :

تعاریف مفهومی و عملیاتی متغیرها :

اهداف تحقیق ( شامل اهداف علمی1 ، کاربردی 2 و ضرورت های 3 خاص انجا تحقیق ):

هدف کاربردی بیان نام بهره وران ( اعم از مؤسسات آموزشی و اجرایی و غیره ):

جنبه نوآوری و جدید بودن تحقیق :

نوع روش تحقیق:

انواع متغیرها (وابسته - مستقل و...):

جامعه، نمونه و روش نمونه گیری:

ابزار پژوهش (شرح کامل پرسشنامه ها و پکیج ها) :

روش تجزیه و تحلیل اطلاعات :

فهرست جدیدترین منابع و مأخذ ( فارسی و غیر فارسی ) مورد استفاده در پروپوزال پایان نامه :

نکته : بعضی از پروپوزال ها به نسبت موضوع توضیحات و بندهای بیشتری نیز دارد.

نکات مهم:

1-این پروپوزال ها جنبه آموزشی دارد و توسط اساتید ایران پژوهش برای آموزش پروپوزال نویسی ارائه شده است.

2- این موارد باکیفیت ترین پروپوزال های آماده است که فقط در سایت ایران پژوهش عرضه شده است و قبلا در هیچ مرکزی ارائه نشده است.

Go to top
تمام حقوق این سایت محفوظ می باشد .

مدیریت و سفارش خدمات: 09011853901