دانلود پایان نامه روانشناسی بالینی درباره EMDR (حساسیت زدایی از طریق حرکت چشم و پردازش مجدد)

 برای دانلود پروپوزال و پایان نامه روانشناسی بالینی درباره EMDR (حساسیت زدایی از طریق حرکت چشم و پردازش مجدد) با کیفیت فوق تخصصی با این متن تا پایان همراه باشید.

دیدگاه EMDR یا حساسیت زدایی با حرکت چشم و پردازش مجدد توسط (فرانسيس شاپیرو ۱۹۹۵) معرفی شد. از دید شاپیرو انسان ها از یک نظام فیزیولوژیکی فطری برخوردارند که برای پردازش اطلاعات در جهت سلامت روانی تنظیم شده است. نظام پردازش اطلاعات، درونی و انطباقی است. فرض بر این است که این نظام برای بازگرداندن سلامت روانی طراحی شده است. درست به همان صورتی که باقی بدن وقتی صدمه ببیند از لحاظ فیزیولوژیکی التیام می یابد. براساس آن چه (پروچاسکا و تور کراس ۱۳۸۱) از تئوری شاپیرو بیان کرده اند، آسیب روانی زمانی روی می دهد که نظام پردازش اطلاعات متوقف شده باشد. رویدادهای آسیب زای زندگی باعث شکل گیری الگوی بیمارگون عواطف، رفتارها، شناختها، احساسها و ساختارهای مربوطه می شوند. ساختارهای بیمارگون به این علت روی می دهند که اطلاعات پردازش نمی شوند. در عوض اطلاعات آسیب زا در زمانی که رویداد آزارنده اتفاق افتاده است به صورت راکد، حل نشده و ثابت پردازش شده است. تجربیات قدیمی و آزارنده در وضعیت حالت ویژه در دستگاه عصبی نگه داری می شوند. بنابراین، آسيب در فیزیولوژی اعصاب «گیر می کند» یا «مسدود می شود». علت این که آسیب روانی بعد از واقعه آزارنده ادامه می یابد این است که محرک های روزمره احساس ها و افکار منفی این خاطرات آسیب زا را فرا می خوانند و باعث می شوند که درمان جو هماهنگ با این آسیب عمل کند.

به عبارت دیگر، فقدان پردازش یا حل مناسب، به معنی آن است که درمان جو از لحاظ هیجانی و رفتاری، مطابق با آسیب واکنش نشان می دهد. وقتی که فرد در وضعیت حالت ویژه آزارنده و تحریک کننده متوقف شده باشد، رویدادهای جاری مرتبا آسیب را راه اندازی می کنند و آسیب به صورت کابوس یا فلش بک (بازگشت به گذشته افکار مزاحم و رفتار اجتنابی ابراز می شود از دیدگاه شاپیرو، خاطرات آسیب زا از طریق گرفتگی در نظام پردازش اطلاعات، عمدتا مسبب ویژگی های بیمارگون شخصیت هستند، از این رو، رفع گرفتگی این نظام و دگرگون کردن خاطرات، ویژگی های شخصیت را تغییر خواهد داد. از دیدگاه شاپیرو، EMDR عملا از هشت مرحله تشکیل می شود. مرحله اول شامل کسب اطلاعات درباره تاریخچه درمان جو و برنامه ریزی درمان است. مرحله دوم شامل آمادگی است که طی آن درمان گر مراجع خود را با شیوه های EMDR آشنا می کند. در مرحله سوم که مرحله ارزیابی است، هدف مشخص و اطلاعات پایه ای گردآوری می شود. مرحله چهارم، مرحله کارگزاری است که سعی می شود شناختهای مثبت جایگزین شناخت های منفی شود.


پروپوزال روش تحقیق همراه با پنج فصل

مشخصات پروپوزال روش تحقیق و پروژه سمینار:
عنوان : مقایسه میزان اثربخشی روش درمانی حساسیت زدایی از طریق حرکت چشم و پردازش مجدد (EMDR) و هیپنوتراپی در وضعیت روان شناختی افراد دارای اختلالات اعتیادی
قسمت های یک پروپوزال استاندارد: دارد
منابع فارسی: دارد
منابع لاتین: دارد
نوع فایل: Word و قابل ویرایش
تعداد صفحات پروپوزال: 32 صفحه
تعداد صفحات پنج فصل کامل پروژه سمینار با فهرست و پرسشنامه ها و منابع فارسی و لاتین : 188 صفحه


بعد از پرداخت ، پروپوزال به همراه پنج فصل پروژه همین پروپوزال بلافاصله قابل دانلود است.


کد فایل: zp104


قیمت این محصول :


 خرید آنلاین و دانلود فوری این پروپوزال (این پروپوزال در هیچ سایت مشابهی وجود ندارد) سال انتشار : 1403

79000 تومان

با نخفیف : 58000 تومان

ارسال سریع پیام

انتخاب جدیدترین موضوعات پایان نامه روانشناسی، مشاوره و علوم تربیتی و انجام تخصصی پروپوزال(دانلود نمونه کار پروپوزال)::
شماره تماس: 09011853901
ارسال سریع پیام