برای دانلود یک نمونه پروژه آماده درس روش تحقیق روانشناسی کودکان استثنایی درباره هنر درمانی با ما در این بخش همراه باشید.

امروزه محیطهایی که هنردرمان گران در آنها کار می کنند بسیار گسترده است و مدام هم در حال توسعه می باشد. این محیطها شامل بیمارستان، مدارس، مراکز مستقر در جامعه، انجمن های درمانی و زندان ها هستند. هنردرمانی نیز اغلب به عنوان بخشی از خدمات ارائه شده به گروه های خاصی از مراجعان مانند کودکان، نوجوانان، خانواده ها، افراد مسن و افرادی با اختلالات یادگیری، در نظر گرفته می شود. با توجه به گستردگی حوزه ی کاری هنردرمان گران، ممکن است آنها به صورت فردی یا گروهی با مراجعان کار کنند. هم چنین هنردرمان گرانی هم هستند که در برخی حوزه های تخصصی نظیر کار با مجرمین، مراجعان مبتلا به اوتیسم، اختلالات مربوط به خوردن، اعتیاد یا کسانی که مورد سوءاستفاده ی جنسی یا فیزیکی قرار گرفته اند و یا افرادی با بیماری های جسمی یا روحی، کار می کنند. هم چنین تعداد هنردرمان گرانی که در کنار کار در بخش های دولتی به صورت خصوصی هم کار می کنند، در حال افزایش است.

اگرچه عبارت هنردرمانی به تازگی رواج یافته است اما مورد توجه واقع شدن قدرت توصیفی، روان شناختی و توان شفابخشی هنر سابقه ای بس طولانی دارد. به نظر می رسد که ریشه ی هنردرمانی به دوران ماقبل تاریخ، زمانی که انسان برای اولین بار سعی کرد تصاویر و موضوعاتی خلق کند که بیانگر تجربیاتش باشد؛ تصاویری معنادار و تأثیرگذار، بازمی گردد. به مرور زمان و در سرتاسر جهان می توان نمونه های متعددی را دال بر استفاده از هنرهای تجسمی در اقدامات درمانی پیدا کرد علی رغم باورها و اقداماتی که درباره ی هنر دوران ماقبل تاریخ وجود دارد، ممکن است گفته شود که اقدامات مذهبی و درمانی شرایط فرهنگی نامناسبی را به وجود آورد که در نهایت هنردرمانی از دل آن بیرون آمد، (مک نیف(۲۹) ۱۹۷۹). این تغییرات مهم و اساسی مرتبط با ماهیت و عملکرد هنر که در نیمه ی دوم قرن نوزدهم اتفاق افتاد، اهمیت ویژهی آن را ثابت می کند.


پروپوزال روش تحقیق همراه با پنج فصل

مشخصات پروپوزال روش تحقیق و پروژه سمینار:
عنوان : تأثیر آموزش هنرهای تجسمی بر افزایش مهارتهای پردازش اطلاعات بینایی کودکان حساب نارسا
قسمت های یک پروپوزال استاندارد: دارد
منابع فارسی: دارد
منابع لاتین: دارد
نوع فایل: Word و قابل ویرایش
تعداد صفحات پروپوزال: 29 صفحه
تعداد صفحات پنج فصل کامل پروژه سمینار با فهرست و پرسشنامه ها و منابع فارسی و لاتین : 141 صفحه


بعد از پرداخت ، پروپوزال به همراه پنج فصل پروژه همین پروپوزال بلافاصله قابل دانلود است.


کد فایل: zp81


قیمت این محصول :