دانلود نمونه پروژه آماده روانشناسی شخصیت

 برای دانلود نمونه پروژه آماده روانشناسی شخصیت برای درس روش تحقیق یا آشنایی با نحوه نوشتن پروپوزال و پایان نامه با ما همراه باشید.

چرا بعضی از افراد بیش از دیگران مستعد افسردگی و اضطراب هستند؟

این مرحله ای جالب و چالش برانگیز است که رنسانس یاد شده در مورد روانشناسی شخصیت، با آن سروکار دارد. وقتی در علوم رفتاری می پرسیم «چرا؟» منظور ما چند موضوع مختلف است. گاه به درستی سؤال مان این است که چه ساختارهایی در دستگاه عصبی وجود دارد که کارکرد آن می تواند یک ویژگی شخصیت را برجسته تر کند. در دهه های اخیر پیشرفت های شگفت انگیزی در این زمینه انجام گرفته است؛ زیرا تکنولوژی روش های تصویربرداری مغز نظير PET و FMRI متداول شده است. این تکنیک ها ما را توانا ساخته است تا اندازه و شکل هسته های درونی مغز را با روش غیرتهاجمی، در مغز افراد بیدار اندازه گیری کنیم. فراتر این که با استفاده از آنها می توان تغییرات فعالیت متابولیک سوخت و سازی ساختارهای مغز را در هنگام واکنش فرد در برابر یک وظیفه ی خاص تعقیب نمود.

گرچه این تکنیکها روش های تازه ای هستند ولی شاهدی محکم هستند که ویژگی های شخصیتی، ریشه در عملکردهای مغزی دارند؛ عملکردهایی که قابل کشف هستند. شبکه هایی از نواحی مغز که از دیر باز به عنوان مراکز احساسی شناخته شده اند و بر حسب شکل و ساختار در افراد مختلف تفاوت دارند، در میزان فعالیت پایه ای و نیز برحسب وظیفه خاص متفاوتند. این نواحی شامل آمیگدالا، برجستگی قدامی، هسته آکومبانس و بخش هایی از قسمت قدامی پیشانی مغز می باشد. این تفاوت ها در تعداد قابل ملاحظه ای از آزمایشات نشان داده شده است. همین طور همبستگی آن با ویژگی های شخصیتی که توسط پرسش نامه اندازه گیری شده اند (خاصه در شخصیت های برون گرا، روان رنجور و تا حدی دوراندیش) و نیز سایر ویژگی ها نظير افسردگی که به میزان زیادی به ویژگی شخصیت مربوط می شود، مشخص گشته است. بنا بر این نمی توان گفت این پنج فاکتور ویژگی شخصیت تنها توصیفی است از رفتارها؛ بلکه بسیار محتمل است که این تقسیم پنج گانه، کوتاه ترین راه برای تعقیب تفاوت ها در ساختار عصبی و عملکرد نواحی مختلف مغز باشد.


پروپوزال روش تحقیق همراه با پنج فصل

مشخصات پروپوزال روش تحقیق و پروژه سمینار:
عنوان : مقایسه ویژگی های شخصیتی، سبک های مقابله ای و میزان استرس والدین نوجوانان دارای اختلال سلوک با والدین نوجوانان عادی
قسمت های یک پروپوزال استاندارد: دارد
منابع فارسی: دارد
منابع لاتین: دارد
نوع فایل: Word و قابل ویرایش
تعداد صفحات پروپوزال: 26 صفحه
تعداد صفحات پنج فصل کامل پروژه سمینار با فهرست و پرسشنامه ها و منابع فارسی و لاتین : 101 صفحه


بعد از پرداخت ، پروپوزال به همراه پنج فصل پروژه همین پروپوزال بلافاصله قابل دانلود است.


کد فایل: zp80


قیمت این محصول :