در مقایسه با فرزندان اول فرزندان آخر، انگیزه های نسبتا ضعیفی برای موفقیت دارند. آنها تحت فشار قرار نمی گیرند، بیشتر خانواده ها فرصتهایی را برای آنها مانند فرزندان اول فراهم می سازند.

در نتیجه آنها کمتر عصبی هستند و کمتر احساس گناه می کنند. والدین از آنها انتظار کمتری دارند و در مورد عدم موفقیتشان احساس نگرانی کمتری دارند. به دلیل اینکه بیشتر فرزندان آخر خانواده در معرض تربیت آسانگیر خانواده هستند. آنها یاد نمی گیرند که تصوریا خیالشان را برای فعالیتهای خلاق مهار کنند. در عوض آنها از تصویر خود برای رویاهای روزانه یا شناسایی قهرمانان رسانه های جمعی استفاده می کنند. اما فرزندان اول خلاق ترند.

اغلب تلاش های فرزند آخر جهت تقلید از خواهر و برادرهای بزرگتر منجر به شکست می شود که در این صورت احساس کمبود و عدم اعتماد به نفس می کنند. برخی از فرزندان اول از احساس کمبود آزرده می شوند، نه به دلیل اینکه می توانند به آنچه می خواهند دست یابند؛ بلکه به این دلیل که از والدینشان کمک بیشتری دریافت می کنند. در مقایسه مستقيم با فرزندان اول، کسی که در ارتباط با بزرگسالان احساس بلوغ یا «بزرگ شدن» می کند از او انتظارات زیادی در سنین ابتدایی زندگیشان می رود و انگیزه آنها برای موفقیت بیشتر می شود. فرزندان آخر احساس عدم بلوغ یا کوچک بودن می کنند. این امر مربوط به تماسهای مداوم آنها با خواهر برادرهایشان است تا با بزرگسالان، انتظار زیادی از آنها نمی رود و انگیزه آنها کمتر است.

شاید از ویژگیهایی که باعث تفاوت بین فرزندان اول و فرزندان آخر می شود بتوان به خصوصیاتی همچون برون گرایی، رفتار اجتماعی و خوش بینی و شاد بودن آنها اشاره کرد. این ویژگیها از شرایط مشابهی است که باعث می شود فرزندان آخر، جوان تر از سن واقعیشان به نظر برسند. آنها فرصت بیشتری برای کنار آمدن با افراد جوان دارند و از آنجایی که انتظار کمتری از آنها می رود، آنها می توانند بدون داشتن احساس گناه یا اضطراب در مورد موفقیت از زندگی لذت ببرند.

اگر چه فرزندان آخر خانواده مانند همه افراد دارای رشته ای از ویژگیهای شخصیتی نامطلوب هستند، این ویژگیها به تدریج با جایگزینی ویژگیهایی مطلوب بهتر می شوند. بنابراین آنها از نظر فردی و اجتماعی بهتر سازگار می شوند و کمتر ناراحت و ناراضی می شوند. در مقایسه با فرزندان اول، تعداد اندکی از فرزندان آخر از اختلال های روانی، از ارتکاب به گناه و فکر کردن به آن رنج می برند.


پروپوزال روش تحقیق همراه با پنج فصل

مشخصات پروپوزال روش تحقیق و پروژه سمینار:
عنوان : بررسی ارتباط شیوه های فرزند پروری و درگیری والدین در امور تحصیلی با عملکرد تحصیلی دانش آموزان پسر و دختر متوسطه اول
قسمت های یک پروپوزال استاندارد: دارد
منابع فارسی: دارد
منابع لاتین: دارد
نوع فایل: Word و قابل ویرایش
تعداد صفحات پروپوزال: 28 صفحه
تعداد صفحات پنج فصل کامل پروژه سمینار با فهرست و پرسشنامه ها و منابع فارسی و لاتین : 104 صفحه


بعد از پرداخت ، پروپوزال به همراه پنج فصل پروژه همین پروپوزال بلافاصله قابل دانلود است.


کد فایل: zp73


قیمت این محصول :