نظریه پردازان در ارتباط با حالتهای روحی همیشه بر بروز فیزیولوژیکی احساسات تاکید کرده اند.

یک مورد جالب در مورد اضطراب در ارتباط با کشیدگی عصب معدی و ریوی میباشد که نشان میدهد چگونه سیستم عصبی به کنترل ضربان قلب در زمانی می پردازد که بدن انسان هشدار فیزیکی دریافت می کند و یا به دعوا و زد و خورد می پردازد : سیستم عصبی پاراسیمپاتیک در مواقع لازم به تنظیم کاهش و افزایش میزان ضربان قلب می پردازد.

افراد از نظر آرام کردن خودشان و سازگار پذیری با هم فرق می کننده افراد مضطرب خیلی زیاد عصبی می شوند و میزان عصبی شدن آنها خیلی زیاد است و کنترلان مشکل تر است. سیستم های فیزیولوژی که به کنترل و تعديل رشد و بلوغ در دوره پیش دبستانی می پردازند باعث می شوند تا کودکان بتوانند در دوره پیش دبستانی بیشتر بر اساس آهنگ و میزان کشیدگی عصب معدی ریوی عمل کنند. میزان پایین تر کشیدگی عصب معدی ریوی و تغييرات ضعیف تر دران در واکنش به یک رویداد هیجان انگیز ممکن است همراه با سازگاری کمتر با تغییرات و اضطراب بیشتر باشد.

این مساله مشخص نیست که آیا یک ارتباط مستقیم و مکانیکی وجود داشته باشد و یا اینکه کشیدگی عصب معدی ریوی تنها در کنار دیگر عوامل تأثیر گذار به عنوان یک عامل ریسک در نظر گرفته شود. Hastings و دیگر افراد (۲۰۰۸ (به ارائه یک مورد تحقیقاتی میپردازند که دران دیده میشود که همراهی کنترل پاراسمپاتیک کودکان و کنترل بیش از اندازه والدین باعث آسیب به کودک و مشکلات درونی سازی خواهد شد. کودکانی که دارای والدینی هستند که خیلی انها را کنترل می کنند بیشتر دچار اظطراب و فرار از اجتماع می شوند.

افرادی که در مورد آنها میکرو کنترل از طرف والدین بیشتر صورت می گرفت دارای فرصت کمتری جهت پیدا کردن استقلال و کنترل فردی و مهارتهایی می بودند که نیاز به تکرین داشتند. هم چنین آنها ممکن بود بیش از اندازه به والدین خود از نظر احساسی وابسته می شدند. بعضی اوقات حمایت والدین برای رفاه و و آرامش کودکات ضروری می باشد اما حمایت بیش از اندازه والدین می تواند باعث شود تا کودکان احساس رضایت از خود را از دست بدهند. عملکرد والدین به عنوان افرادی که واکنش های سخت گیرانه و کنترل کننده از خود نشان می دهند به نظر نمی رسد که همراه با رشد بهتر استقلال کودکان باشد و برعکس باعث می شود تا کودکان استقلال خود را از دست بدهند و احساس اضطراب و بدبختی کنند.


پروپوزال روش تحقیق همراه با پنج فصل

مشخصات پروپوزال روش تحقیق و پروژه سمینار:
عنوان : پیش بینی اضطراب کودکان بر اساس سبک های تفکر و نگرش های ناکارآمد فرزند پروری والدین
قسمت های یک پروپوزال استاندارد: دارد
منابع فارسی: دارد
منابع لاتین: دارد
نوع فایل: Word و قابل ویرایش
تعداد صفحات پروپوزال: 28 صفحه
تعداد صفحات پنج فصل کامل پروژه سمینار با فهرست و پرسشنامه ها و منابع فارسی و لاتین : 122 صفحه


بعد از پرداخت ، پروپوزال به همراه پنج فصل پروژه همین پروپوزال بلافاصله قابل دانلود است.


کد فایل: zp53


قیمت این محصول :