یک جزء تفکیک ناپذیر در اصطلاح اختلال های یادگیری درک این مسأله است که اختلال با اختلال ها در شخص وجود دارد،

نه در محیط. به این دلیل، در فرضیه های اولیه چنین مطرح کردند که این افراد از آسیب مغزی، اختلال در مهارت های فکری، حافظه ضعیف، اختلال های ژنتیکی موروئی، ضعف در مهارت های توجهی و رفتارهای چالش انگیز (نظير: فقدان انگیزش، پرخاشگری منفعل) رنج می برند. مدل تحولی فرض می کند که اختلال های یادگیری به خاطر موارد زیر است:

١- عبیی در سیستم ادراکی یا مغزی کودک ۲- نوعی بدکاری عصبی ٣- اختلال هایی در عملکرد ادراکی- حرکتی ۴- ناهماهنگی توانایی های هوشی و پیشرفت تحصیلی که ناشی از نوعی آسیب دیدگی مغزی است (کاول، فورنس و بندر، جلد ۱، ۱۹۸۷).

همان طور که اشاره شد، اغلب کودکان مبتلا به اختلال های یادگیری در یادگیری خواندن مشکل دارند. شاید منشأ بسیاری از اختلاف نظرها بر سر اختلال های یادگیری در این باره باشد. یادگیری خواندن وابسته به چندین سیستم ادراکی است: بینایی، شنوایی (هماهنگ کردن سیستم شنیداری شخص با مواد چایی) توجه، تجربه قبلی و غیره.

بدین ترتیب محقق ممکن است یکی از موضوع هایی را دنبال کند با این فرض که این ناتوانی خاص، منشأ اصلی اختلال های یادگیری است. آنچه مشخص شده، این است که محقق این فرضیه را هم صحیح و هم نادرست می یابد. مثلا اختلال های بینایی منشأ اختلال های یادگیری است، آنچه در زیر می آید مثالی برای هر دو تعميم افراطی است که همه کودکان مبتلا به اختلال های یادگیری، مشکلات بینایی دارند،


پروپوزال روش تحقیق همراه با پنج فصل

مشخصات پروپوزال روش تحقیق و پروژه سمینار:
عنوان : مقایسه سبک های یادگیری، ویژگی های شخصیتی و عملکرد تحصیلی در دانش‌آموزان عادی و دانش آموزان دارای اختلال یادگیری
قسمت های یک پروپوزال استاندارد: دارد
منابع فارسی: دارد
منابع لاتین: دارد
نوع فایل: Word و قابل ویرایش
تعداد صفحات پروپوزال: 28 صفحه
تعداد صفحات پنج فصل کامل پروژه سمینار با فهرست و پرسشنامه ها و منابع فارسی و لاتین : 136 صفحه


بعد از پرداخت ، پروپوزال به همراه پنج فصل پروژه همین پروپوزال بلافاصله قابل دانلود است.


کد فایل: zp39


قیمت این محصول :