این روزها نارضایتی شغلی بسیار شایع است، تا جایی که در برخی جوامع به هفتاد درصد می رسد.

در شرایط کسادی بازار کار احتمالا این آمار بالاتر هم می رود. بسیاری از مواقع کارمندان احساس خطر می کنند چون حس می کنند که مدیرانشان آنها را درک نمی کنند. اغلب، مدیران علایمی را که بیانگر نارضایتی رو به رشد کارمندانشان از محیط کار خود است متوجه نمی شوند. علاوه بر این بسیاری از مدیران شغل گرا هستند تا مردم گرا و به همین دلیل مهارت کافی برای تشخیص ناراحتی کارمندان خود ندارند. این احتمال وجود دارد که اگر در شرکتی مشغول به کار هستید، در طی سال های گذشته چندین بار به این فکر افتاده باشید که کارتان را عوض کنید. یا شاید چندین بار به این فکر کرده اید که شما تا چه حد می توانید بهتر از ریپستان شرکت را اداره کنید.

خوب، بگذارید فرض کنیم که به طرز افسانه واری شرایط عوض شد و شما مدیر بخش یا شرکتتان شدید. چقدر مهارت این کار را دارید؟ آیا شما به اندازهای باهوش هستید که علایم نارضایتی کارمندانتان را قبل از این که دچار عذاب بشوند، حدس بزنید؟ قضاوت شما در مقام مدیر، تحت تأثیر میزان درک کردن کارمندانتان و آن چیزهایی است که در نظر شما برای آنها اهمیت دارد. تفسیر : تاریخچه آغاز مطالعات درباره رضایت شغلی به بعد از جنگ جهانی دوم برمی گردد. هیأت رایزنی، سازمان مطالعات غیرانتفاعی که پیش تر با نام هیأت ارتباطات کاری ملی شناخته شده بود، در سال ۱۹۴۷ تحقیقات مهمی در این باره انجام داد که هنوز هم ارزشمند است. او به این نتیجه رسد که مدیران آگاهی کمی از مسایلی دارند که از دید کارمندانشان مهم ترین جنبه های رضایت شغلی هستند.

مثلا، مدیران بیش از کارمندان روی حقوق تأکید دارند. در نظرسنجی ای که در مورد ده گزینه مهم درباره محیط کاری انجام شد، حقوق، سومین گزینه کارمندان بود، در حالی که برای مدیران دستمزد اولین گزینه بود. امنیت اولین گزینه انتخابی کارمندان بود در حالی که مدیران آن را برای گزینه دوم در نظر گرفته بودند. همچنین کارمندان برخلاف مدیران، احتمال پیشرفت را رده های بالایی جدول قرار داده بودند. بیشترین اختلاف نظر بین کارمندان و مدیران در مورد جایگاه مزایای کاری بود: کارمندان این گزینه را در جایگاه چهارم قرار داده بودند، ولی مدیران آن را هشتمین گزینه مهم انتخاب کرده بودند.


پروپوزال روش تحقیق همراه با پنج فصل

مشخصات پروپوزال پروپوزال روش تحقیق:
عنوان : بررسی نقش مهارتهای ارتباطی مدیران در رضایت شغلی کارکنان
قسمت های یک پروپوزال استاندارد: دارد
منابع فارسی: دارد
منابع لاتین: دارد
نوع فایل: Word و قابل ویرایش
تعداد صفحات پروپوزال: 26 صفحه
تعداد صفحات پنج فصل کامل پروژه با فهرست و منابع فارسی و لاتین : 160 صفحه


بعد از پرداخت این پروپوزال و پنج فصل پروژه همین پروپوزال بلافاصله قابل دانلود است.


کد فایل: zp08


قیمت این محصول :