گرلین یک پپتید 28 اسید آمینه‌ای، مترشّحه از سلول های درون ریز فوندوس معده است و نقش مهمّی در تعادل انرژی، چاقی و رفتار دریافت غذا دارد (کوجیما و کان گاوا 2005، 522-495).
جزئیات بیشتر در ادامه مطلب + دانلود فایل پروپوزال


متغیرهای اصلی این پروپوزال:
اثر 6 هفته تمرین پرحجم تناوبی شدید بر غلظت هورمون رشد و گرلین مردان دارای اضافه وزن
عنوان دقیق پروپوزال در فایل اصلی آمده است که پس از خرید قابل مشاهده است.
سال نگارش:
1395
منابع فارسی:
دارد
منابع لاتین:
دارد
نوع فایل:
Word قابل ویرایش
تعداد صفحه:
22 صفحه
شماره:
347


توضیحات و بخش هایی از این پروپوزال:

HIT با حجم بالا: فعالیت هایی با وهله های طولانی تر، از 1 تا 4 دقیقه که به عنوان HIT شناخته شده اند ولی با شدتی کمتری نسبت به HIT با وهله های فعالیت کوتاه مدت، انجام می شوند (جیبالا و همکاران 2008، 63-58). به عنوان مثال می توان به برنامه تمرینی پژوهش گورد و همکاران (2010) در این زمینه اشاره کرد: 10 تکرار 4 دقیقه ای با 2 دقیقه ریکاوری فعال بین هر تکرار (گورد و همکاران 2010، 357-350).

گرلین: گرلین یک پپتید 28 اسید آمینه‌ای، مترشّحه از سلول های درون ریز فوندوس معده است و نقش مهمّی در تعادل انرژی، چاقی و رفتار دریافت غذا دارد (کوجیما و کان گاوا 2005، 522-495). هورمون رشد: هورمونی است که از قسمت قدامی هیپوفیز سنتز و ترشح می شود و بوسیله جریان خون به بافت های مختلف می رسد. با وجود عدم شناخت کامل از سازوکارهای سلولی – مولکولی HITنیاز است که به مطالعه نقاط مبهم و ناشناخته آن پرداخته شود. هم چنین با جمع بندی اندک یافته های پژوهشی مشخص است که تغییرات هورمون رشد و به خصوص گرلین در تمرینات تناوبی شدید متناقض بوده و مطالعه ای که سازگاری به 6 هفته تمرین پر حجم تناوبی شدید (تغییرات سطوح استراحتی) روی غلظت سرمی هورمون رشد و گرلین صورت نگرفته است. براین اساس پژوهشگر در تلاش است به بررسی اثر 6 هفته تمرین پر حجم تناوبی شدید بر غلظت سرمی هورمون شد و گرلین مردان دارای اضافه وزن بپردازد.