01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg
مشخصات « آزمون های روانشناسی اجتماعی و شخصیت » دو پرسشنامه اضطراب انتظار و انتخاب شغل. بخشی از کتاب آزمونهاي روان شناسي اجتماعي و شخصيت دکتر مجید صفاری نیا
روایی و پایایی و منابع: دارد
خرده مقیاس ها: دارد
تعداد سوال: 20 و 43 سوالی 31 صفحه
نوع فایل: pdf کد POA04

حوزه ارزيابي و اندازه گيري به تلاش هايي اتلاق مي شود كه با هدف درك و پيش بيني رفتار افراد صورت مي گيرد و قرنها قدمت دارد. به نظر مي رسد پيش بيني ابعاد رفتار و صفات ديگران از علاقه هميشگي انسان است. مثلا بشر اوليه از پيشگويي كاهنان براي پيش بيني رويدادها و سرنوشت افراد استفاده مي كرده است. طالع بيني نيز از هزاران سال پيش به استناد شكل بندي ستارگان در لحظه تولد افراد به پيش بيني رفتار و صفات وي در آينده تمركز داشته است. در قرنهاي بعدي نيز استفاده از كف بيني وتقسيم بندي خطوط دست انسانها به نواحي مختلف و منطقه بندي آنها و برآمدگي ها و فرورفتگي هاي آن مي توانستند خصوصيات دروني و رفتار آدميان را مشخص كند. از ابتداي قرن بيستم با پيشرفت روانشناسي توسعه كاربرد رياضي و آمار وتلاش دانشمنداني چون بينه 1،گالتون 2، كتل 3، ترمن 4، گودارد 5، پركز 6، اسپيرمن 7، آلپورت 8 و گيلفورد 9 (به نقل از لطف آبادي ، 1382 ) اندازه گيري درباره صفات ، رفتار ، هوش و استعداد را گسترش دارد. فعاليت هاي آلپورت و تورستون 10 در سنجش رفتارهاي اجتماعي از جمله نگرش ها آغازگر مطالعات روان سنجي در روانشناسي اجتماعي در دهه هاي ابتدايي قرن بيستم بود . توسعه و گسترش هزاران آزمون در زمينه سنجش نگرش ها، علايق، باورها، استعدادها وهوش حاكي از توسعه فوق العاده دانش روان سنجي بود . تدوين موضوعات روان سنجي عينيت، نمونه گيري، هنجاريابي، پايايي و اعتبار،روايي در استفاده دقيق از رياضيات و آمار و امروز كاربرد نرم افزارهاي آماري در ساختن آزمون ها و تحليل وتفسير آنها از 2010 ) در روان شناسي اجتماعي تاكيد بر پژوهش ، مهمترين عنوانهاي مطالعه اين حوزه هستند ( مايرز 11 و روش پايه اي در استفاده و كاربرد آزمونها به ويژه در مطالعات همبستگي، زمينه يابي، مشاهده طبيعي و آزمايشگري بسيار مورد تاكيد است و استفاده از روشهاي مختلف تحقيق و ابزار اندازه گيري و روشهاي خاص اين رشته، روانشناسي اجتماعي را به عنوان يك رشته بسيار علمي و با حجم عظيمي از مطالعات و پژوهش ها متمايز كرده است.

 


خرید آنلاین و دانلود فوری این فایل

دانلود این پرسشنامه به همراه تمامی پرسشنامه های دیگر این سایت (دانلود فوری)

فروش ویژه ویژه

با پرداخت مبلغی جزئی همه پرسشنامه های سایت را رایگان دانلود کنید!

قیمت با تخفیف بسیار ویژه: 18500 تومان

 پس از پرداخت آنلاین وجه، همه پرسشنامه های سایت فورا در اختیار شما قرار می گیرد.

   لیست پرسشنامه های سایت
 


توضیحات تکمیلی:

هدیه ای ویژه از مجموعه ایران پژوهش برای محققان، اساتید و دانشجویان گرامی:

شما می توانید با پرداخت فقط 18500 تومان تمامی پرسشنامه های سایت ایران پژوهش را سریع دانلود کنید و در کامپیوترتان ذخیره کنید. به همین سادگی!

شما می توانید ، هر پرسشنامه ای را که تمایل داشتید به رایگان و تنها با یک کلیک دانلود نمایید.

مراحل ساده برای خرید :

1- وارد کردن مشخصات و پرداخت آنلاین مبلغ:

2- پس از پرداخت بلافاصله می توانید پرسشنامه ها را دانلود نمایید.

نکته مهم: این امکان ویژه در هیچ سایت یا مرکزی ارائه نشده است

 

نام و مشخصات پرسشنامه های سایت


هر سوالی دارید بپرسید:
انتخاب تخصصی جدیدترین موضوعات، مشاوره تحلیل آماری با spss:
مشاور:ایران پژوهش
شماره تماس: 09011853901
ايميل: Iranpajohesh10@gmail.com
Go to top
تمام حقوق این سایت محفوظ می باشد .

مدیریت و سفارش خدمات: 09011853901