مقاله زیر درباره خلاقیت در سازمان می باشد. و شامل: تعریف خلاقیت- تعریف خلاقیت از دیدگاه روانشناسی- تعریف خلاقیت از دیدگاه سازمانی- منشأ خلاقیت- مدل‌های فرآیند خلاقیت- مدل والاس- عوامل مؤثر بر خلاقیت و ... است .
جزئیات بیشتر در ادامه مطلب + دانلود فایل مقاله


پیشینه داخلی و خارجی:
دارد
منابع فارسی:
دارد
منابع لاتین:
دارد
نوع فایل:
Word قابل ویرایش
تعداد صفحه:
54 صفحه
کد:
1317 mg


فهرست عناوین و قسمتی از این مقاله:

مقاله زیر درباره خلاقیت در سازمان می باشد. و شامل: تعریف خلاقیت- تعریف خلاقیت از دیدگاه روانشناسی- تعریف خلاقیت از دیدگاه سازمانی- منشأ خلاقیت- مدل‌های فرآیند خلاقیت- مدل والاس- عوامل مؤثر بر خلاقیت- خلاقیت و نوآوری چگونه با هم مرتبط شده‌اند؟ - خلاصه تحقیقات داخلی -پشینه پژوهش (تحقیقات انجام شده خارجی) - فهرست منابع غیر فارسی.

يكي از عوامل مؤثر در بروز خلاقيت در يك جامعه، زمينه‌سازي و بسترسازي در بين انسان‌ها جهت ايجاد فرهنگي است که در آن همگان در تلاش براي رشد دادن ديگري هستند و با تأثير بر روي يكديگر به پيشرفت جامعه کمك مي‌کنند. يكي از شرايط لازم براي پديدار شدن افكار نو، وجود آرامش براي مغز است. به همين خاطر لازم است انسان‌ها بكوشند در جامعه شرايطي پديد آيد که در بستر آن مغز بينديشد و تكامل يابد و سبب‌ساز افكار نو شده و شرايط براي سازندگي در جامعه مهيا شود. با افزايش سپرده‌گذاري‌هاي اخلاقي مي‌توان شرايط را براي شكل‌گيري يك محيط آرام‌بخش در جامعه فراهم کرد. کاهش سپرده‌گذاري‌هاي اخلاقي در جامعه سبب مي‌شود که زمينه براي گسسته شدن روابط اجتماعي گسترش يابد و با سست شدن پيوندهاي اجتماعي، شرايط لازم براي بروز خلاقيت در جامعه سخت‌تر مي‌شود، زيرا فرصتي براي تفكر کردن وجود نخواهد داشت.