توضیحات :

تئوری های مختلف در تعریف کودکان با اختلالات رفتاری مؤثرند. تئوری ها درباره علت به وجود آمدن اختلال و این که چگونه می توان به درمان اختلال پرداخت، نظر می دهند.

به خاطر تقریب ذهن و برای این که بدانید چگونه پیروان تئوری های مختلف، به رد تعریف تئوری رقیب می پردازند، می توانید تعریف انسان را از دیدگاه مکاتب مختلف ملاحظه نمایید و ببینید چگونه تعریف هر مکتب از انسان و توجیه آن از رفتار او، مورد توافق مکتب دیگر نیست. مثلا اهل تصوف را درنظر بگیرید که معتقدند رنج ها و ناراحتی های بشر ناشی از تعلق و وابستگی بیشتر او به جهان مادی است و انسان در اثر وابستگی بیش از اندازه به جهان مادی، نه فقط دچار اختلالات عقلانی می شود بلکه دچار اختلالات روانی نیز می گردد. این مکتب را با مکتب رفتارگرایی مقایسه کنید که کمبود و مؤثر نبودن پیامدهای خوشایند رفتار را در اختلالات و به وجود آمدنشان دخیل می داند. از یک عارف و صوفی درباره سلامت انسان بپرسید و از او بخواهید انسان کامل را برایتان تعریف کند؛ همین سؤال را از یکی از طرفداران مکاتب غرب نیز بپرسید، تفاوت فاحشی در گفته های آن ها خواهید یافت. این تفاوت با توجه به چارچوب های مرجع آنان به وجود آمده است.


پروپوزال رایگان روانشناسی تربیتی

مشخصات پروپوزال رایگان روانشناسی:
عنوان : بررسی رابطه سبک های دلبستگی و سبک های هویت با سلامت روان و پیشرفت تحصیلی دانش آموزان دختر پیش دانشگاهی شهر اصفهان
قسمت های یک پروپوزال استاندارد: دارد
نوع فایل: word
تعداد صفحات پروپوزال: 21 صفحه


برای دانلود رایگان پروپوزال روانشناسی اینجا کلیک کنید